PanzerNews - WoWs: biuletyn aktualizacji 0.9.8 i test publiczny

WoWs: biuletyn aktualizacji 0.9.8 i test publiczny

Zmiany i nowości w nadchodzącej aktualizacji oraz jak dołączyć do testu publicznego.

WAŻNE! Aktualizacja jest wciąż w fazie testów, więc informacje zawarte w biuletynie są umowne i odzwierciedlają stan gry na czas jego publikacji. Niektóre zmiany i nowe funkcje mogą zostać ostatecznie całkowicie usunięte bądź wprowadzone w zupełnie innej formie do czasu wprowadzenia aktualizacji. Zrzuty ekranu, konkretne wartości i szczegóły mechanik w grze niekoniecznie znajdą swoje odzwierciedlenie w ostatecznej wersji gry po wejściu aktualizacji.

Jubileusz World of Warships

Wraz z aktualizacją 0.9.8 World of Warships obchodzi swoją piątą rocznicę!

Obchody jubileuszowe będą się tym razem kręcić wokół historii marynarki. W grze pojawi się z tej okazji mnóstwo nowej, ciekawej zawartości, m.in. odnowiony Port Stół kreślarski, stała kampania „Pięć epok marynarki”, kolekcja o tej samej nazwie, nowa Stocznia oraz premie za pierwsze zwycięstwo. Możecie również wypróbować nowy typ bitew — bitwy asymetryczne!

Kolekcja oraz nowa stała kampania są poświęcone historii okrętownictwa.

Stała kampania Pięć epok marynarki będzie składać się z 50 zadań podzielonych na 5 misji.

Nagroda za ukończenie kampanii: stały kamuflaż Epoka, który można nałożyć na większość okrętów IX poziomu.

Kolekcja Pięć epok marynarki jest podzielona na pięć sekcji po sześć elementów. Każdą sekcję poświęcono określonej erze w historii okrętownictwa. Elementy kolekcji można zdobyć tylko z kontenerów o tej samej nazwie. Kurs wymiany duplikatów na inne elementy wynosi 1:1.

Kontenery Pięć epok marynarki będą dostępne w trakcie wydarzenia noszącego identyczną nazwę. W każdym z nich można znaleźć elementy z kolekcji Pięć epok marynarki oraz inne nagrody.

Nagroda za ukończenie kolekcji: stały kamuflaż Epoka, który można nałożyć na większość okrętów IX poziomu.

Bitwy asymetryczne

W pierwszych dwóch tygodniach świętowania piątej rocznicy World of Warships, będziecie mogli wypróbować nowy, tymczasowy typ bitew – bitwy asymetryczne – cechujący się nierównym rozłożeniem okrętów pomiędzy drużynami.

Historycznie starcia na morzu toczyły się zazwyczaj przy różnej liczbie okrętów po przeciwnych stronach konfliktu. Nowy typ bitew będzie oferował nowe doświadczenia z rozgrywki, zbliżając warunki walki morskiej do rzeczywistych.

W bitwie asymetrycznej drużyna od czterech do sześciu okrętów z poziomów VII–VIII zmierzy się z drużyną od ośmiu do dwunastu jednostek z poziomów V–VI. Poprowadzenie do boju jednostek z poziomów VII–VIII w bitwach asymetrycznych będzie wymagało nowego zasobu tymczasowego — żetonów bitewnych.

Żetony bitewne można zdobyć, uczestnicząc w bitwach asymetrycznych. Liczba otrzymanych żetonów będzie zależeć od poziomu użytego okrętu — im niższy poziom, tym więcej żetonów możecie otrzymać.

Dzięki temu będziecie mogli dołączyć do bitew asymetrycznych okrętami zarówno niższych, jak i wyższych poziomów, co pomoże Was mocniej wczuć się w grę.

Stocznia

W aktualizacji 0.9.8 gracze będą mogli zbudować nowy amerykański krążownik VIII poziomu — VIII Anchorage. Zasady nowej Stoczni są w dużej mierze podobne do tych stosowanych przy okazji Stoczni w Hamburgu, zmieniła się jednak lista nagród za ukończenie poszczególnych faz konstrukcyjnych. Na przykład za ukończenie 12. fazy otrzymacie teraz 100 000 wolnych PD.

 • Proces konstrukcji w Stoczni został podzielony na 20 faz.
 • Każdą z nich można ukończyć, wypełniając dyrektywy wydarzenia, lub wydając 1750 dublonów za każdą fazę.
 • Dyrektywy wydarzenia będą obejmować okres dwóch aktualizacji — 0.9.8 oraz 0.9.9, a sama Stocznia pozostanie w Portach aż do końca wersji 0.9.10.
 • Wypełniając dyrektywy można w sumie ukończyć 18 z 20 faz konstrukcyjnych.
 • Po ukończeniu 20. fazy będzie na Was czekał okręt Anchorage wraz z kamuflażem Narodowy, dowódcą z 10 pkt. umiejętności, miejscem w porcie oraz flagą pamiątkową.

Jeśli zdecydujecie się ukończyć budowę okrętu w Stoczni za pomocą dublonów, nadal będziecie mogli wypełniać dyrektywy. Jednak w tym przypadku, zamiast otrzymywać standardowe nagrody za pokonywanie faz konstrukcyjnych, dostaniecie 600 punktów badawczych za każdą ukończoną fazę. Jeśli nie otworzyliście jeszcze Agencji Badawczej, otrzymacie do niej dostęp niezwłocznie po zdobyciu pierwszych punktów badawczych.

Premie ze zwycięstwa

W wersji 0.9.8 gracze będą mogli otrzymać świąteczną premię za pierwsze zwycięstwo w trakcie aktualizacji, odniesione wszystkimi okrętami od V poziomu.

Lista nagród

 • Poziomy V–VII: 2 wzory kamuflażu Rocznica World of Warships
 • Poziom VIII: 1 kontener z prezentem
 • Poziom IX: 2 kontenery z prezentem
 • Poziom X: 1 Superkontener

Kontener z prezentem zawiera pięć sygnałów specjalnych jednego typu (Smok, Czerwony smok, Wiwerna, Uroboros, Hydra, Bazyliszek, Skylla lub Lewiatan).

Bitwy rankingowe

Wraz z wersją 0.9.8 rusza nowy sezon bitew rankingowych. Możecie się spodziewać gry okrętami X poziomu w formacie 8 na 8.

Pozostałe zmiany

Efekty graficzne mgły w grze zostały poprawione z wykorzystaniem ulepszonego systemu rozkładu przestrzennego oraz efektu rozproszenia światła słonecznego. Poza poprawą elementów graficznych zmiana ta zwiększy również nieznacznie wydajność klienta gry.

Do opcji puli utworów w bitwie dodano nagrania audio „Morskie legendy”.

Test publiczny aktualizacji 0.9.8: Runda 1.

Dowódcy, witajcie w teście publicznym aktualizacji 0.9.8!

Nowa kampania i kolekcja, bitwy asymetryczne, nowa Stocznia i inne ulepszenia. Rzućcie okiem na biuletyn deweloperów i witajcie w teście!

NAPISZ OPINIĘ

Harmonogram rundy 1.

Początek Cz. 13 Sie. 18:30 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Cz. 13 Sie. 18:30
Koniec Wt. 18 Sie. 07:30 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Wt. 18 Sie. 07:30

Cechy szczególne testu

Podczas testu publicznego 0.9.8 wszyscy będą mogli przetestować nowy, tymczasowy typ bitwy — bitwy asymetryczne.

 • Wybierzcie typ bitwy asymetrycznej.
 • Dwie drużyny staną naprzeciw siebie w tych bitwach, o różnej liczbie okrętów i różnych poziomach okrętów: 4–6 okrętów VII–VIII poziomu przeciwko 8–12 okrętom V–VI poziomu.
 • Aby wziąć udział w bitwach asymetrycznych za sterami okrętów VII–VIII poziomu będziecie potrzebować żetonów bitewnych.

Na potrzeby testu warunki kampanii „Pięć epok marynarki” zostały ułatwione. Zmieniliśmy nagrodę za ukończenie 20. fazy budowy okrętu w Stoczni. Anchorage nie będzie dostępny na serwerze testu publicznego.

Misje bojowe i nagrody

Runda
1 2
Stocz bitwę losową lub kooperacyjną. Nagroda na serwerze głównym: po 3 sygnały każdego typu, z wyjątkiem sygnałów specjalnych.
Ukończ 20 faz budowy okrętu w Stoczni. Co najmniej dwie z nich muszą być pokonane przez wypełnienie dyrektyw wydarzenia. Nagroda na serwerze głównym: 10 wzorów kamuflażu Typ 6.
Ukończ kampanię „Pięć epok marynarki”. Nagroda na serwerze głównym: 1 kontener Wargaming.
Zdobądź 6000 bazowych PD w bitwach asymetrycznych, grając okrętami V–VI poziomu. Nagroda na serwerze głównym: po 5 następujących sygnałów specjalnych: Smok, Wiwerna, Czerwony smok, Uroboros i Hydra.
Zdobądź 8000 bazowych PD w bitwach asymetrycznych, grając okrętami VII–VIII poziomu. Nagroda na serwerze głównym: po 5 następujących sygnałów specjalnych: Skylla, Bazyliszek i Lewiatan.
Zdobądź 1. stopień w bitwach rankingowych. Nagroda na serwerze głównym: 1 kontener Wargaming.

Jeden kontener Wargaming zawiera 1 dzień konta premium Warships.

Sezon letni

Test publiczny 0.9.6 otwiera sezon letni, który ma potrwać przez trzy aktualizacje.

Nagrody

 • Ukończenie dwóch dyrektyw zostanie nagrodzone emblematem sezonowym.
 • Ukończenie trzech dyrektyw zostanie nagrodzone unikatową flagą, naszywką oraz kontenerem Okręt premium VI poziomu.
 • Ci, którzy posiadają wszystkie cztery różne sezonowe emblematy, zostaną nagrodzeni unikatowym emblematem Niestrudzony wojownik TP.
Sezon letni #3
Ukończ dowolne sześć misji z dyrektywy „Sezon letni #3”. Nagroda na serwerze głównym: 2 kontenery Pięć epok marynarki.

Misje można wykonać tylko raz, za sterami okrętów VIII–X poziomu w bitwach losowych i rankingowych.

Wypełnienie powyższych misji odblokowuje dostęp do misji Sezon letni #2 z poprzedniego testu publicznego. Gdy już uporacie się z misją Sezon letni #2, misja Sezon letni #1 z testu publicznego aktualizacji 0.9.6 stanie się dostępna. Jeśli rozpoczęliście już misję Sezon letni z poprzednich testów publicznych aktualizacji 0.9.6 i 0.9.7, Wasz postęp zostanie zachowany.

Premie początkowe

 • Każdy uczestnik testu publicznego na swoim koncie testu publicznego posiadać będzie okręty V i VII poziomu, za których sterami zasiądą dowódcy z 15 punktami umiejętności.
 • Koszt badań okrętów i modułów będzie znacznie obniżony.
 • Gracze będą mogli resetować umiejętności dowódców za darmo.

Jeśli dołączacie do testu publicznego po raz pierwszy od aktualizacji 0.9.6, zostaniecie nagrodzeni następującymi premiami:

 • 500 000 000 kredytów; 30 000 dublonów oraz 90 dniami konta premium.
 • 50 sygnałami wszystkich typów (poza sygnałami specjalnymi), które również zostaną dodane do Waszych kont testu publicznego.

Jak wziąć udział

Wszystkie informacje o tym, jak dołączyć do testu publicznego i o warunkach zdobycia nagród są dostępne na naszej oficjalnej stronie w specjalnym artykule.

TEST PUBLICZNY: INSTRUKCJE

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...