PanzerNews - WoWs: biuletyn deweloperów 0.10.7 i test publiczny

WoWs: biuletyn deweloperów 0.10.7 i test publiczny

Zmiany i nowości w nadchodzącej aktualizacji i test publiczny.

WAŻNE! Aktualizacja jest wciąż w fazie testów, więc informacje zawarte w biuletynie są umowne i odzwierciedlają stan gry na czas jego publikacji. Niektóre zmiany i nowe funkcje mogą zostać ostatecznie całkowicie usunięte bądź wprowadzone w zupełnie innej formie do czasu wprowadzenia aktualizacji. Zrzuty ekranu, konkretne wartości i szczegóły mechanik w grze niekoniecznie znajdą swoje odzwierciedlenie w ostatecznej wersji gry po wydaniu aktualizacji.

Uwaga: nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych na serwerze zwykłym.

Okręty podwodne

Aktualizacja 0.10.7 wprowadzi specjalny sezon bitew rankingowych, w których będziecie mogli uczestniczyć, grając okrętami podwodnymi! Aby zapobiec długim czasom oczekiwania w kolejkach do bitew z powodu liczby osób, które w tym samym czasie będą chciały wypróbować okręty podwodne, będą one dostępne tylko przez ograniczony czas wypożyczenia w darmowych, losowych zestawach codziennych.

Nowy rodzaj okrętów dostępny będzie także w bitwach kooperacyjnych. Dzięki temu będziecie mogli przetestować ich mechanikę w bardziej komfortowych okolicznościach.

Dowódcy otrzymają piąte drzewo umiejętności specjalnie dla okrętów podwodnych, a niektóre z umiejętności właściwych dla innych okrętów otrzymają dodatkowe premie do zwalczania okrętów podwodnych.

Gra okrętami podwodnymi

To delikatni, lecz dyskretni łowcy, mogący poruszać się nie tylko w płaszczyźnie poziomej, ale również w morskich głębinach. Głębokość zanurzenia okrętów podwodnych wpływa na ich wykrywalność, zasięg widzenia i wzajemne oddziaływanie z innymi okrętami podwodnymi i nawodnymi. Okręty podwodne mają cztery dostępne poziomy zanurzenia: pełne wynurzenie, głębokość peryskopowa, głębokość operacyjna i pełne zanurzenie. Każdy poziom zanurzenia powinien być wykorzystywany w innej sytuacji, mając na uwadze kary i premie związane z każdym z niech. Czas, jaki okręt podwodny może spędzić pod powierzchnią wody, uzależniony jest od jego zdolności zanurzania. Zdolność zanurzania jest jednak stopniowo przywracana, gdy okręt wynurza się na powierzchnię.

Głównym uzbrojeniem okrętów podwodnych są torpedy z naprowadzaniem akustycznym. Mechanika impulsów sonaru pozwoli Wam zwiększyć potencjalną skuteczność Waszych salw torpedowych. Trafienie okrętu przeciwnika impulsem sonaru tymczasowo aktywuje naprowadzanie akustyczne na ten okręt. Torpedy mogą wynurzać się i nakierowywać na wrogie jednostki tylko przy aktywnym efekcie impulsu sonaru.

Emisja impulsu sonaru sprawia, że Wasz okręt podwodny łatwiej jest wykryć, więc miejcie ten aspekt na uwadze, gdy w pobliżu znajdować się będzie przeciwnik.

Gra przeciw okrętom podwodnym

Wiele niszczycieli i niektóre lekkie krążowniki posiadają bomby głębinowe, które mogą trafiać w okręty podwodne, czające się pod powierzchnią wody. Zbliżcie się do miejsca, gdzie Waszym zdaniem znajduje się wrogi okręt podwodny i wyrzućcie swoje bomby klawiszem G.

Niektóre pancerniki mogą wezwać samoloty do zwalczania okrętów podwodnych. Możecie wybrać ten rodzaj uzbrojenia klawiszem 4. Przy użyciu tego uzbrojenia kamera się wzniesie, a przyrząd celowniczy pozwoli na wybranie obszaru w promieniu 10 km od okrętu. Krótko po wybraniu obszaru na niebie pojawią się samoloty i zrzucą na niego bomby głębinowe.

Okręty podwodne, które są wynurzone lub znajdują się na głębokości peryskopowej, mogą zostać trafione pociskami, torpedami wystrzelonymi przez samoloty i z okrętów, bomby, rakiety oraz poprzez taranowanie. Jeśli uda się Wam wykryć zanurzony okręt podwodny, jego zdolność zanurzania będzie się szybciej wyczerpywać.


Bitwy rankingowe

Aktualizacja 0.10.7 rozpoczyna czwarty sezon bitew rankingowych.

Format

  • 7 na 7
  • Poziom VI w lidze brązowej
  • Poziom VIII w lidze srebrnej
  • Poziom X w lidze złotej

Zmiany w bitwach rankingowych

  • Możecie walczyć wypożyczonymi okrętami podwodnymi, które dostępne są za pośrednictwem darmowych losowych zestawów codziennych.
  • Statystyki bitew rankingowych są teraz dostępne w podsumowaniu profilu. Podział na ligi zaczyna się od czwartego sezonu. Statystyki poprzednich sezonów nie są dostępne.
  • Po zakwalifikowaniu możecie kontynuować grę w następnej lidze bez czekania na rozpoczęcie kolejnego sprintu. Jeśli osiągniecie 1. stopień w lidze brązowej i przejdziecie kwalifikacje, możecie kontynuować grę w lidze srebrnej w ramach tego samego sprintu.

Szczegółowe informacje o czwartym sezonie bitew rankingowych zostaną ogłoszone później.


Zmiany w umiejętnościach dowódców

Od ostatniej aktualizacji umiejętności dowódców przeanalizowaliśmy Wasze opinie i zebraliśmy ogromne ilości danych związanych z tymi zmianami. Dokonaliśmy pewnych zmian balansujących i wymieniliśmy umiejętności nie cieszące się popularnością.

Na przykład dla dowódców pancerników zmieniliśmy mechanikę Poprawionego celowania baterią dodatkową i wymieniliśmy Poprawiony sprzęt eksploatacyjny na Werwę, która kosztuje 2 punkty umiejętności. Niektóre umiejętności dowódców otrzymały dodatkowe efekty, które mają umożliwić zwalczanie okrętów podwodnych.

Gdy wprowadzona zostanie aktualizacja 0.10.7, wszyscy gracze otrzymają 100% zniżki na resetowanie umiejętności dowódców.

Więcej na ten temat dowiecie się w trakcie testów publicznych i z naszego bloga deweloperów.


Stocznia

Po wprowadzeniu wersji 0.10.7  VIII De Zeven Provinciën stanie się możliwy do zbudowania w Stoczni.

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...