PanzerNews - WoWs: jubileusz World of Warships!

WoWs: jubileusz World of Warships!

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji 0.9.8 World of Warships rozpoczyna świętowanie piątego jubileuszu!

Urodzinowa aktualizacja jest inspirowana historią okrętownictwa wojskowego i wprowadzi wiele nowych elementów do gry: odświeżony Port Stół kreślarski, stałą kampanię Pięć epok marynarki oraz kolekcję o tej samej nazwie, nowy typ bitwy i jeszcze ciepłe premie za pierwsze zwycięstwa.

Jubileusz

Początek: Śr. 02 Wrz. 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Śr. 02 Wrz. 07:00
Koniec: Śr. 30 Wrz. 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Śr. 30 Wrz. 07:00

Ponieważ przeszliśmy przez próg naszego pięciolecia, chcemy uczcić okazję, oferując Wam gamę prezentów oraz nowe możliwości w grze.

Dołączcie do świętowania, wchodząc do zaktualizowanego Portu Stół kreślarski, który na przestrzeni ostatniego roku znacząco się zmienił i stał się jeszcze bardziej odświętny — dodaliśmy tort, pocztówki, konfetti oraz wstążki kreatywnie rozrzucone po stole. Kolekcja modeli okrętów również została zaktualizowana o nowe nabytki!

Premie za pierwsze zwycięstwo

Bacznie obserwujcie swoją karuzelę okrętów. Okręty z premią za pierwsze zwycięstwo zostaną oznaczone specjalnym symbolem. W trakcie aktualizacji 0.9.8 gracze otrzymają możliwość zgarnięcia jubileuszowej premii za swoje pierwsze zwycięstwa za sterami określonych okrętów w bitwach losowych, kooperacyjnych, rankingowych, asymetrycznych oraz w operacjach.

Lista nagród

 • Poziomy V–VII: 2 kamuflaże Rocznica World of Warships;
 • poziom VIII: 1 kontener z prezentem;
 • poziom IX: 2 kontenery z prezentem;
 • poziom X: 1 Superkontener.

Kontener z prezentem zawiera pięć sygnałów specjalnych tego samego typu (Smok, Czerwony smok, Wiwerna, Uroboros, Hydra, Bazyliszek, Skylla lub Lewiatan).

Możecie otrzymać premię za pierwsze zwycięstwo każdym okrętem tylko raz w wersji 0.9.8. Premie będą również dotyczyć okrętów kupionych, odkupionych lub znalezionych w kontenerach w wersji 0.9.8.

Kampania „Pięć epok marynarki”

Nowa, stała kampania składa się z 50 zadań podzielonych na pięć misji, z których każda jest zadedykowana konkretnej epoce okrętownictwa wojskowego. Aby ukończyć kampanię, będziecie musieli ukończyć misje za sterami okrętów różnych poziomów: począwszy od okrętów II–IV poziomu w misji pierwszej, na okrętach VIII–X poziomu w misji ostatniej kończąc. Większość zadań należy wykonać za sterami konkretnych okrętów, związanych z historią marynarki wojennej. Na przykład niektóre zadania pierwszej misji zainspirowane są rozwojem technologii konstruowania pancerników i powinny być wypełnione za sterami pancerników z tej ery, jak np. III South CarolinaIII KawachiIV Gangut lub III Dreadnought — wszystkie z nich dołożyły swoją cegiełkę do nazwania tego okresu morskiej historii w ten właśnie sposób.

Niemniej jednak możecie wykonać kampanię, zebrać wszystkie kontenery nowej kolekcji oraz zgarnąć nagrodę główną poprzez wypełnienie pierwszych trzech zadań każdej misji, grając za sterami okrętów odpowiedniego poziomu.

Nagrodą za ukończenie kampanii jest stały kamuflaż Epoka, który może zostać nałożony na dowolny okręt IX poziomu, z wyjątkiem IX AL Sow. Rossija.

Pierwsza misja będzie dostępna wraz z wprowadzeniem aktualizacji 0.9.8, natomiast następne odblokowywane będą co tydzień.

Uwaga: możecie wielokrotnie podchodzić do każdej z misji. Pozwoli Wam to na ciągłe zbieranie gwiazdek za każde ukończenie, lecz nagrodę za wypełnienie zadania otrzymacie tylko za pierwszym razem.

Kolekcja „Pięć epok marynarki”

Aktualizacja 0.9.8 skrywa kolekcję „Pięć epok marynarki”, która składa się z pięciu sekcji, z sześcioma elementami w każdej. Sekcje poświęcono określonym okresom historii marynarki wojennej z pierwszej połowy XX wieku — od okrętów ery drednotów po te walczące w II wojnie światowej i po niej. Zgromadzenie całej kolekcji będzie wyśmienitą lekcją historii okrętownictwa wojskowego, szczegółów projektowych i losów prominentnych reprezentantów każdej z epok konstrukcyjnych.

Nagrodą za zebranie każdej sekcji jest 1 dzień konta premium Warships. Nagrodą za skompletowanie całej kolekcji jest stały kamuflaż Epoka.

Elementy kolekcji można zdobyć wyłącznie z kontenerów o tej samej nazwie. Kurs wymiany duplikatów wynosi 1:1. Aby tego dokonać, musicie kliknąć puste miejsce na element kolekcji i potwierdzić w wyświetlonym oknie, że chcecie wymienić swoje duplikaty na brakujący przedmiot.

Za wypełnianie zadań kampanii „Pięć epok marynarki” możecie zdobyć 30 kontenerów o tej samej nazwie. Możecie również otrzymać kontenery za uczestnictwo w oficjalnych transmisjach World of Warships! By się tak stało, aktywujcie kody bonusowe przekazywane podczas streamów, a potem wykonajcie specjalne misje bojowe.

Kontener „Pięć epok marynarki” zawiera:

 • jeden element kolekcji „Pięć epok marynarki”;
 • jeden kamuflaż Rocznica World of Warships;
 • jeden z następujących przedmiotów: 2 sygnały tego samego typu (Zulu, Papa Papa, Equal Speed Charlie London lub India Bravo Terrathree), lub 500 wolnych PD, lub 50 000 kredytów.

Bitwy asymetryczne

Początek: Śr. 02 Wrz. 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Śr. 02 Wrz. 07:00
Koniec: Śr. 16 Wrz. 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Śr. 16 Wrz. 07:00

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w bitwach asymetrycznych — nowym, tymczasowym typie bitwy z drużynami o różnych rozmiarach i poziomach.

Nowy typ bitwy zainspirowany jest prawdziwymi bitwami historycznymi, które zazwyczaj toczone były w warunkach nierównej liczby okrętów po obu stronach.

Zasady bitew asymetrycznych

 • Drużyna 5–7 okrętów VII–VIII poziomu będzie walczyć przeciwko drużynie 9–12 okrętów z poziomów V–VI w trybie Dominacji. Klasy okrętów i ich liczba są dopasowane w taki sposób, by siły obu drużyn były jak najbardziej zrównoważone.
 • Bitwy rozgorzeją na następujących mapach: Ostatnia granica, Stacja morska w Newport oraz Killer Whale.
 • By wejść do bitwy za sterami okrętów VII–VIII poziomu, będziecie potrzebować 500 żetonów bitewnych — nowego zasobu tymczasowego.
 • Żetony można zdobyć w bitwach asymetrycznych, bez względu na wyniki bitwy. Niemniej jednak nie otrzymacie żetonów, jeśli nie będziecie w niej aktywni.
  • Poziom V: 250 żetonów za bitwę;
  • poziom VI: 150 żetonów za bitwę;
  • poziom VII: 200 żetonów za bitwę;
  • poziom VIII: 25 żetonów za bitwę;
  • otrzymacie codziennie 1000 żetonów po zalogowaniu się do gry.
 • Jeśli czas oczekiwania pierwszego gracza w kolejce przekroczy 3 minuty, drużyny w bitwie asymetrycznej zostaną uzupełnione botami.
 • Nie można tworzyć dywizjonów w bitwach asymetrycznych.
 • W bitwach asymetrycznych nie znajdziecie osiągnięć bitewnych.

Uwaga: żetony bitewne wykorzystywane są tylko do uczestnictwa w bitwach asymetrycznych.

Dostępna jest specjalna misja bojowa dla okrętów V–VI poziomu. Jej wykonanie nagrodzimy czterema kontenerami z prezentem. Szczegóły znajdziecie w kliencie gry.

Maraton z prezentami i świąteczną transmisją

Zapraszamy Was do obejrzenia najlepszych odcinków cyklu Morskie legendy i odebrania przy okazji prezentów!

Przełączcie się w tryb szukania kodów bonusowych, pokazywanych w każdym odcinku historycznego maratonu. Podobnie jak z Dostawami codziennymi w grze, wszystkie upominki znane są z wyprzedzeniem! Każdy kod bonusowy odblokowuje łańcuch misji bojowych. Wypełnienie ich wszystkich zapewni nagrodę w postaci czterech kontenerów z nowej kolekcji „Pięć epok marynarki” oraz 1 000 000 kredytów!

Wciąż mało prezentów? Proszę bardzo! Jeśli zdołamy osiągnąć wyznaczoną liczbę nowych subskrybentów do czasu emisji każdego filmiku, nagrody w kredytach zastąpimy węglem. Zdobycie określonej liczby subskrybentów we wszystkich odcinkach i wypełnienie wszystkich misji bojowych nagrodzimy w sumie 10 000 jedn. węgla!

Pierwszy odcinek ruszy 7 września — upewnijcie się, że go obejrzycie! W specjalnym artykule 5 września opublikujemy wszystkie warunki maratonu filmowego oraz związane z nimi nagrody!

17 września dołączcie do naszego świątecznego streama, by uczcić piąty jubileusz projektu! Świętujmy wspólnie to specjalne wydarzenie! Wiele prezentów, interesujący goście oraz ocean pozytywnej energii! Nie możemy się doczekać na nasze spotkanie z Wami na wirtualnych morzach!

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...