PanzerNews - WoWs: osiągnijcie kamień milowy VI poziomu

WoWs: osiągnijcie kamień milowy VI poziomu

W 10 prostych krokach.

Jesteście nowi w grze? Dopiero co zostaliście zrekrutowani? W takim razie ten przewodnik jest dla Was!

Jesteś rekruterem? Podziel się tym artykułem ze swoimi rekrutami i patrz, jak wzrastają w siłę!

1. Działajcie drużynowo!

Niech rekruter będzie Waszym mentorem! Stwórzcie z nim dywizjon, a z pewnością nauczycie się od niego wielu przydatnych rzeczy. To jednak nie wszystko. Za każdą bitwę, którą rozegracie ze swoim rekruterem — tym bardziej, jeśli wygracie — otrzymacie punkty rekrutacyjne. Jest to waluta, którą można wykorzystać w grze do kupienia kontenerów Stacji rekrutacyjnej, w których mogą być sprzęty eksploatacyjne, mnożniki, a nawet okręty!

Dowiedzcie się więcej o nagrodach Stacji rekrutacyjnej tutaj!

2. Znajdźcie swoją strefę komfortu

Gdy rozpoczynacie swoją przygodę z World of Warships, możecie przeczesywać różnorakie fora, by znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: która linia okrętów jest najpotężniejsza? Prawda jest taka, że każdy kapitan jest inny, a style rozgrywki potrafią się diametralnie różnić, ale jeśli poznacie grę od absolutnych podstaw, to zarówno jednostki japońskie, jak i amerykańskie będą wszechstronne i bez przeszkód możecie z nimi zacząć swoją przygodę.

  • Jeśli lubicie działać z ukrycia i organizować zasadzki, dajcie szansę niszczycielom;
  • jeśli najlepiej czujecie się, dzierżąc największe działa na polu bitwy, to pancerniki mogą okazać się Waszym żywiołem;
  • jeśli cenicie wszechstronność i lubicie wspierać sojuszników, to Waszym powołaniem może być dowodzenie krążownikami.

Po pewnym czasie załapiecie o co chodzi w rozgrywce i będziecie w stanie znaleźć linię, w której będziecie się czuć jak ryba w wodzie.

Komfort ⇒ Wyniki Nagrody

3. Znajomość trybów gry

Istnieje kilka typów bitew, która stają się dostępne w miarę zwiększania poziomu konta. Dla nowych graczy najważniejsze są bitwy kooperacyjne i losowe.

Bitwy kooperacyjne są idealne, jeśli zaczynacie przygodę z World of Warships i poznajecie podstawy. Jednakże, gdy osiągniecie 3. poziom konta, zyskacie dostęp do bardziej wymagającego trybu PvP — bitew losowych — dzięki którym będziecie mieli możliwość znacznego zwiększenia napływających nagród!

4. Pamiętajcie o kampanii

Jedną z funkcji gry, której gracze często nie zauważają, jest system kampanii. Zasada jego działania jest bardzo prosta.

Istnieją stale dostępne kampanie, do których można się dostać za pomocą odpowiedniego przycisku po lewej stronie w widoku Portu. Dla nowych graczy najbardziej przystępne będą następujące z nich:

  • Nauka o zwycięstwie (łatwa)
  • Służba honorowa (średnia)

Musicie ręcznie aktywować zadania w interfejsie kampanii, by zdobywać gwiazdy i czynić postępy w wybranych kampaniach. Jednocześnie można aktywować dwa zadania (trzy, jeśli posiadacie konto premium Warships), a za ukończenie każdego z nich otrzymacie przydatne nagrody — flagi sygnałowe i kamuflaże — które zwiększą Wasze osiągi podczas bitwy oraz zapewnią mnożniki zdobywanych PD i kredytów.

Złota rada: ciężko Wam zdobyć wystarczająco dużo gwiazd? Zadania można wielokrotnie powtarzać, by zdobywać punkty za misje. Niestety nagroda za zadanie jest przyznawana tylko raz.

5. Dozbrójcie się!

Przed wyruszeniem okrętem do boju, zawsze sprawdźcie zakładkę WYGLĄD w górnej części interfejsu portu. Znajdziecie tam wykaz wszystkich posiadanych kamuflaży i flag sygnałowych, które czekają, aż je zamontujecie. Gdy najedziecie na jakąś pozycję, zobaczycie jakie zapewnia premie przy użyciu — bonusy ekonomiczne, jak doładowania PD i kredytów; bonusy bojowe, jak doładowania wykrywalności i rozrzutu, lub połączenie powyższych.

Jednorazowo możecie założyć do 8 flag sygnałowych, ale tylko jeden kamuflaż, więc przed wypłynięciem na bitwę, dobierzcie rozważnie ekwipunek!

Gorąco polecamy obejrzenie następujących krótkich samouczków z naszej serii filmów „Jak to działa”:

6. Wykonujcie misje bojowe

Specjalne misje bojowe są regularnie dostępne do wykonania w grze w formie pojedynczych zleceń lub łańcuchów. Są często ograniczone czasowo i powiązane z historycznymi rocznicami lub specjalnymi wydarzeniami w grze jak np. tryby na Prima Aprilis, czy Halloween.

Sporadycznie na portalu World of Warships również publikowane są misje i zawody, których aktywowanie jest opcjonalne, co oznacza, że musicie zalogować się na portalu za pomocą swojego konta Wargaming i kliknąć odpowiedni przycisk, by wziąć udział.

Nagrody za te misje i zawody mogą znacznie usprawnić Wasze starania w dostaniu się na wyższy poziom!

Sprawdźcie naszą publikację z miesięczną odprawą przed misją, aktualizowaną w każdy czwartek!

7. Opracujcie plan na grę

W każdej bitwie macie do dyspozycji tylko jeden okręt, więc wykorzystajcie go jak najlepiej!

Osiągi w grze i zdolność wpłynięcia na bitwę na tyle, by zapewnić zwycięstwo swojej drużynie zawsze będą najlepszymi wskaźnikami Waszego stopnia zaawansowania.

  • Grajcie ostrożnie — jeśli na początku bitwy dacie się złapać samotnie na otwartej przestrzeni, przyciągniecie ostrzał całej floty nieprzyjaciela. O ile nie jesteście całkowicie pewni, że element zaskoczenia jest po Waszej stronie, nie prowokujcie przeciwnika, odpalając działa. Gdy bitwa zacznie się na dobre, a równowaga sił zostanie zaburzona, możecie pokusić się o odważniejsze ruchy i — kto wie — zmienić bieg bitwy.
  • Wykorzystujcie wszystkie narzędzia, które posiadacie — interfejs gry wypełniony jest mnóstwem przyrządów i wskaźników, które pomogą Wam wznieść na wyżyny efektywność bojową i rozeznanie sytuacji — są to celownik, pasek PW przeciwników i minimapa.
    • Rola minimapy nie ogranicza się jedynie do pokazywania Waszego położenia. Świadomość ruchów sojuszników i przeciwników pomoże Wam podejmować strategiczne decyzje. Sprawdźcie poświęcony tej kwestii poradnik i wykorzystajcie w pełni to potężne narzędzie!

8. Zatapianie okrętów to nie wszystko

Niszczenie okrętów przeciwnika potrafi być źródłem satysfakcji. Oczywiście priorytetyzacja i eliminacja celów są bardzo ważne i zwiększą liczbę PD na koniec bitwy, ale w ostateczności zwycięstwo jest warte więcej niż zatopiony nieprzyjaciel!

Zdobywajcie punkty przejęcia, zapewnijcie wsparcie ogniowe sojusznikom, gdy próbują nacierać, skupcie się na przeciwnikach, którzy wydają się stanowić największe i najbliższe niebezpieczeństwo, nawet jeśli będzie to oznaczać, że mała czerwona baretka przejdzie Wam koło nosa.

Gorąco polecamy obejrzenie krótkiego samouczka z naszej serii filmów „Jak to działa”:

9. Konto premium Warships

Najszybsze, najprostsze i najbardziej bezpośrednie przyśpieszenie Waszych postępów można osiągnąć przez pozyskanie konta premium Warships. Czas premium działa na bardzo prostej zasadzie — zapewnia stałą premię 65% do zdobywanych PD po bitwie i 50% do zarobionych kredytów. Dodatkowo otrzymacie unikatowy Port premium oraz możliwość aktywowania trzech zadań kampanii jednocześnie zamiast standardowych dwóch.

65% więcej doświadczenia dowódcy za bitwę
65% więcej doświadczenia za bitwę
50% więcej kredytów za bitwę

Załóżmy zatem, że w ciągu tygodnia zdobędziecie 2000 PD. Po aktywowaniu konta premium Warships, moglibyście zarobić w tym samym okresie 3300 PD.

Dni konta premium Warships można zdobyć za określone misje bojowe, w Dostawach codziennych oraz za zadania z kampanii w grze.

Konto premium można również kupić w Sklepie premium – zarówno dla siebie, jak i jako prezent dla/od innego gracza.

Wszyscy rekruci otrzymują 7 dni konta premium Warships oraz okręt II poziomu   II Dianapo rozegraniu swojej pierwszej bitwy! Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to wyciśnijcie z tej okazji ile się da!

10. Uczcie się od najlepszych!

Nie musicie grać w World of Warships, by się dokształcać — możecie również oglądać!

Włączcie nasz oficjalny kanał na Twitchu co tydzień, by oglądać regionalne streamy społeczności. Po pierwsze, możecie wyciągnąć z nich pouczającą naukę na temat rozgrywki od doświadczonego zespołu streamowego; możecie jednak również wziąć udział w okazjonalnych akcjach rozdawniczych z przedmiotami w grze!

Poza naszym kanałem, dziesiątki utalentowanych współtwórców społeczności World of Warships transmituje regularnie swoje poczynania w grze. Oglądanie ich pomoże lepiej zrozumieć przydatne taktyki i określone mechaniki gry.

Sprawdźcie kanały naszych zaufanych współtwórców społeczności i sprawdźcie jaki kurs obiorą zaprawieni w bojach kapitanowie!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, spróbujcie połączyć swoje konto Twitch z kontem Wargaming.net. Dzięki temu, gdy będziecie oglądać określonych streamerów World of Warships, będziecie mieć szansę na zdobycie nagrody — tzw. Twitch Drop. Poczytajcie o tym więcej tutaj.

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...