PanzerNews - WoWs: pod szczęśliwą gwiazdą

WoWs: pod szczęśliwą gwiazdą

Witajcie w USNI.

Nieodzownymi punktami odniesienia na wczesnych etapach odtwarzania historycznych modeli w grze World of Warships są zawsze archiwa i książki.

Praktycznie połowa materiałów poświęconych historii marynarki wojennej, które znajdziecie na półkach zespołu World of Warships pochodzi od jednego wydawcy, a nasza współpraca z nim trwa w najlepsze — zanurzcie się w nowy rozdział naszej historii wraz z U.S. Naval Institute!

Dołączcie do nas i zaoszczędźcie, korzystając z kodu WoWS10 podczas zakupów na http://www.usni.org/membership.

Słowo od naszego partnera

Instytut Morski został założony w 1873 roku przez kontradmirała Johna Wordena i 14 innych oficerów odbywających służbę w U.S. Naval Academy w Annapolis, Maryland. Instytut jest prywatną organizacją non-profit zrzeszającą profesjonalistów, która służy jako niezależna, bezpartyjna platforma do debaty nad zagadnieniami związanymi z marynarką wojenną, służbą na morzu, obroną narodową oraz nad wyzwaniami dla światowego bezpieczeństwa. Od 1874 roku wnioski z tychże debat publikowane są na łamach flagowego czasopisma Instytutu — „Proceedings”. Od 1987 roku, Naval Institute publikuje dwumiesięcznik — „Naval History” — który stał się jednym z najważniejszych periodyków poświęconych historii marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.

Dział Instytutu zajmujący się wydawaniem książek, Naval Institute Press, został założony w 1898 roku. Od samego początku publikował poradniki i instrukcje przydatne w służbie na morzu, a także podręczniki dla Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Jednym z nich jest Bluejackets Manual, którego pierwszy egzemplarz wydano w 1902 roku, a obecnie doczekał się 25. edycji. Każdy nowy marynarz wciąż otrzymuje swoją kopię podręcznika w obozie dla rekrutów.

W ciągu 146 lat poprzez swoje publikacje i konferencje Naval Institute i jego członkowie nie tylko znajdowali się w centrum aktualnych debat akademickich — wpływając na decyzje i szukając rozwiązań dla najpilniejszych problemów marynarki wojennej — lecz również przyczyniali się do głębszego zrozumienia zagadnienia potęgi morskiej, konfliktów na otwartych wodach oraz lekcji, jakie napisała dla nas historia marynarki wojennej.

Zwycięstwo w Europie: od czerwca 1944 do maja 1945 roku

Udane lądowanie aliantów w Normandii 6 czerwca 1944 roku otworzyło długo oczekiwany drugi front — zaciskając Niemcy w imadle radzieckich sił nacierających od wschodu oraz anglo-amerykańskich wojsk, nadchodzących od zachodu. Pomimo spektakularnej, lecz nieudanej kontrofensywy w Ardenach w grudniu 1944 roku, niemiecka machina wojenna upadła w kwietniu 1945 roku, gdy ich stolica, Berlin, została zajęta przez Armię Czerwoną. Wielka trójka wyzwoliła okupowaną Europę, kończąc z rządami nazistów oraz zmuszając siły zbrojne Niemiec do bezwarunkowej kapitulacji, oficjalnie datowanej na 8 maja 1945 roku. W całej Europie ludzie wyszli na ulicę, aby świętować Dzień Zwycięstwa.

Żołnierze stojących w dokach Neapolu, czekający na sygnał do wejścia na pokład USS Lake Champlain (CV-39). Lotniskowiec typu Essex przerobiony na okręt do przewozu wojsk, służący we flocie morskiej „Magic Carpet”, Lake Champlain, wziął na pokład 5000 amerykańskich żołnierzy w Neapolu we Włoszech, w dniach 18–19 listopada 1945 roku, aby zabrać ich z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Zdjęcie opublikowane dzięki uprzejmości archiwum fotograficznego U.S. Naval Institute.

Wydawnictwo Naval Institute Press, które powstało w 1898 roku, a rok później opublikowało swoją pierwszą książkę o historii marynarki, cieszyło się ogromnym autorytetem jako źródło wiedzy o historii Stanów Zjednoczonych. W odpowiedzi na obecne, niespokojne czasy, Instytut Morski przygotował specjalną ofertę, która może stać się ważnym narzędziem dla graczy i innych osób łaknących wiedzy o historii marynarki wojennej (https://www.usni.org/open-access).

  • Nielimitowany, 90-dniowy darmowy dostęp internetowy do czasopism „Proceedings” oraz „Naval History”. Ta oferta zawiera dostęp do pełnego archiwum „Proceedings”, począwszy od pierwszego wydania z 1874 roku, a także materiałów z nagradzanego magazynu „Naval History”.
  • Zniżki na książki Naval Institute Press, uprzednio przeznaczone dla członków, teraz dostępne są dla wszystkich wraz z darmową przesyłką w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. Nowe i niewiele starsze tytuły dostępne są w cenie obniżonej do 40%.
  • Serwis USNI News pozostaje całkowicie darmowym źródłem wiedzy w tych szczególnych czasach.

Oś i Alianci: nadchodzące i najnowsze tytuły od Naval Institute Press

Powieść graficzna na podstawie prawdziwych historii pilotów i załóg brytyjskich dwupłatowców torpedowo-bombowych Swordfish, które nieformalnie nazwano „Stringbags”. W książce znajdziecie historie: „Polowanie na Bismarcka” oraz „Atak na Tarent”. Więcej >>>

Cztery pancerniki typu Iowa, szczytowe osiągnięcie amerykańskiego przemysłu stoczniowego w zakresie pancerników, miały wyjątkowo długą karierę, a każdy z nich odznaczył się na swój sposób — nie tylko w US Navy, lecz także w ogólnym ujęciu historii marynarki wojennej. Zbudowano je jako najpotężniejsze amerykańskie pancerniki oraz zaprojektowano w sposób pozwalający im na podjęcie walki z największymi jednostkami floty japońskiej i niemieckiej. Zostały powołane do służby w końcowych fazach II wojny światowej. Więcej >>>

Rezultatem niemal sześciu dekad badań i współpracy jest absorbująca, encyklopedyczna relacja z wydarzeń towarzyszących jednej z najbardziej spektakularnych bitew II wojny światowej. Książka „Battleship Bismarck” ostatecznie udziela odpowiedzi na największe pytania, jak na przykład: kto zatopił Bismarcka — Brytyjczycy czy Niemcy? James Cameron przedstawił w niej obszerny zapis swojego rozpoznania głębinowego Bismarcka, ilustrowany wyjątkowymi fotografiami wraku, wykonanymi przez jego zespół badawczy. Więcej >>>

Więcej >>> Więcej >>>

Każdy album w kolekcji albumów Japanese Naval Warship zawiera oficjalne fotografie zrobione przez Muzeum Morskie w Kure, a także te wykonane przez osoby prywatne. Te ilustrowane dokumenty przedstawiają główne klasy japońskich okrętów, od pancerników po okręty podwodne.

Członkostwo w USNI

Odbierzcie swoją specjalną zniżkę i dołączcie do Instytutu Morskiego!

Dołączcie do Naval Institute i zaoszczędźcie dzięki wykorzystaniu kodu WoWS10 — zapłacicie 10$ mniej w ramach członkostwa na stronie www.usni.org. Naval Institute zaprasza Was do wejścia w swoje szeregi i korzystania z oferowanych możliwości.

 
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...