PanzerNews - WoWs: pomoc amerykańskim weteranom ze Stack Up

WoWs: pomoc amerykańskim weteranom ze Stack Up

Wargaming wesprze finansowo wojsko USA.

W World of Warships pojawi się ekskluzywny zestaw na okres dziewięciu tygodni. 100% wpływów ze sprzedaży zostanie przeznaczone na pomoc psychologiczną amerykańskim weteranom i personelowi wojskowemu.

Rankiem 3 marca Wargaming ogłosił współpracę ze Stack Up. Ta organizacja non-profit pomaga amerykańskiej armii w walce z PTSD i depresją. Gry wideo służą jako narzędzie walki. Akcję nazwano "Operation Lifeboat".

W tym celu Stack Up uruchomił wiele programów, w tym program "Overwatch". W ramach jego zespół wykwalifikowanych wolontariuszy doradza weteranom na Discordzie.

Pieniądze ze sprzedaży pakietów w World of Warships zostaną przeznaczone na rozwój tego programu. Partnerzy planują w ten sposób zebrać co najmniej 100 tysięcy dolarów.

Jeszcze w tym roku Wargaming doda link w World of Warships, aby bezpośrednio połączyć graczy z przeszkolonymi wolontariuszami ze Stack Up.

„Wiemy, że wśród naszych graczy jest wielu weteranów i taka współpraca jest dla nas zupełnie naturalna. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wspierać misję Stack Up, aby zapewnić komfortowe warunki i przyjazną atmosferę potrzebującym weteranom. ” - powiedział regionalny dyrektor publikacji gry Artur Plociennik.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że decyzja Wargaming o umieszczeniu linku w grze World of Warships, zapewniająca weteranom potrzebną im pomoc, będzie pierwszym krokiem i wprowadzi niezwykle przydatny trend w społeczności graczy online. Może to stać się nowym sposobem zapewnienia weteranom niezbędnej pomocy psychologicznej dokładnie tam, gdzie czują się komfortowo - bez wychodzenia z domu, grając w gry wideo. ”, - powiedział Stephen Machuga - założyciel Stack Up.

Niedawne badanie społeczności graczy World of Warships, którzy aktywnie służą w wojsku (lub służyli), pokazało, że 74,4% z nich gra w gry wideo z innymi żołnierzami.

Inne wyniki ankiety pokazują również:
  • Spora część graczy (48,4%) uważa interakcje społeczne w grze za ważną jej część.
  • 72,4% graczy stwierdziło, że wolą wchodzić w interakcje z innymi graczami w trakcie gry.
  • 66% gra w gry codziennie, a 30% gra co najmniej kilka razy w tygodniu.
  • 54% używa Discorda jako czatu online, a 26% korzysta z czatu w grze.

Wyniki potwierdzają ideę, że zarówno aktywny, jak i były personel wojskowy, używa gier online jako sposobu komunikowania się z podobnie myślącymi ludźmi, i że ważne jest, aby byli częścią grupy wsparcia, takiej jak Stack Up.

Uwaga: społeczność hitów Wargaming (głównie World of Tanks), reprezentują głównie gracze z Rosji i WNP. Być może wydawca spodziewa się zmienić sytuację z udziałem organizacji ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto Wargaming współpracował już z amerykańską społecznością weteranów w latach 2012–2013. W Rosji uczestniczy w muzealnym programie militarno-patriotycznym „Pamiętaj o wszystkim”.

ź: WoT Express
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...