PanzerNews - WoWs: przegląd włoskiej gałęzi pancerników

WoWs: przegląd włoskiej gałęzi pancerników

Włoskie pancerniki Dante Alighieri, Conte di Cavour, Andrea Doria, Francesco Caracciolo, Vittorio Veneto, Lepanto oraz Cristoforo Colombo są teraz dostępne do zbadania przez każdego. Przeczytajcie poniższy artykuł, by dowiedzieć się, jak skutecznie grać nowymi okrętami.

Kluczowe cechy gałęzi

 • Pociski PPO zamiast OB. Te pociski zadają znaczne uszkodzenia słabo i średnio opancerzonym częściom okrętu, lecz nie wywołują pożarów i mogą rykoszetować.
 • Liczne działa baterii głównej na pancernikach IX oraz X poziomu.
 • Ich działa baterii głównej mają krótki zasięg, słabą celność i długi czas przeładowania.
 • Dobra obrona dzięki solidnemu pancerzowi, który zapewnia wysoki poziom ochrony przed pociskami OB; a także dzięki niezłej manewrowości.
 • Okręty z poziomów VIII–X posiadają sprzęt eksploatacyjny Wysokoprężna wytwornica dymu, który pozwala ukryć się przed przeciwnikiem bez potrzeby zmniejszania prędkości.

Taktyka

Skuteczna manewrowość i opancerzenie połączone z niską celnością i krótkim zasięgiem ognia definiują rozgrywkę włoskimi pancernikami — to wojownicy w średnim i krótkim dystansie.

Dzięki potężnym pociskom przeciwpancerno-odłamkowym o wysokiej penetracji i uszkodzeniach Włosi mogą pochwalić się mocną salwą. Dotyczy to zwłaszcza pancerników IX–X poziomu, w związku z dużą liczbą dział baterii głównej. Możecie zadać pokaźne uszkodzenia krążownikom, a także końcom, nadbudówkom, a nawet niektórym lepiej opancerzonym kazamatom pancerników. Jeśli chodzi o niszczyciele, otrzymują one nie więcej niż 1/10 maksymalnych uszkodzeń zadanych przez pociski przeciwpancerno-odłamkowe. Co więcej, pociski przeciwpancerno-odłamkowe mogą rykoszetować — dotyczy ich „zasada kalibru 14,3”, co powinniście wziąć pod uwagę przy obieraniu celu.

Możecie dowiedzieć się więcej o „zasadzie kalibru 14,3”, oglądając specjalny filmik.

Włoskie pociski przeciwpancerne nie mają największego kalibru — wynosi 381 mm dla pancerników VII–X poziomu. Niemniej jednak w przeciwieństwie do pocisków przeciwpancerno-odłamkowych, które wybuchają przy kontakcie z pancerzem, pociski przeciwpancerne mogą zranić cytadelę okrętu, nawet jeśli jest chroniona przez pas lub płyty pancerne kazamaty.

Włosi mogą wejść do bitwy z większym animuszem dzięki Wysokoprężnej wytwornicy dymu, którą udostępniono ich wysokopoziomowym pancernikom, począwszy od VIII Vittorio Veneto. Pozwala ona na podstępne zbliżenie się do wroga, ucieczkę przed skoncentrowanym ogniem nawet na otwartych wodach lub całkowite wycofanie — wszystko to bez konieczności zwalniania. Wysokoprężna wytwornica dymu może dać Wam również przewagę w postaci wystrzelenia pierwszej salwy, lecz pamiętajcie, że po niej najprawdopodobniej zostaniecie wykryci ze względu na wysoką wykrywalność pancerników po wystrzeleniu z dział baterii głównej, nawet zza zasłony dymnej.

Podobnie jak inne pancerniki, które specjalizują się w walce na krótkim i średnim dystansie, głównym zadaniem Włochów jest określenie kierunku ataku swojej drużyny. Z tego powodu upewnijcie się, że bacznie obserwujecie sytuację na polu bitwy. Mimo iż włoskie pancerniki mają solidny pancerz, który zapewnia dobrą ochronę przed pociskami odłamkowo-burzącymi, w przypadku ciężkiego, skoncentrowanego ostrzału ze strony kilku przeciwników, najlepiej będzie się wycofać i zmienić pozycję. W takiej sytuacji przyda się Wysokoprężna wytwornica dymu i dobra manewrowość okrętów. Jeśli pozwala na to sytuacja, płyńcie naprzód, używając licznych dział baterii głównej i potężnych pocisków przeciwpancerno-odłamkowych.


Ulepszenia

Przydadzą się następujące ulepszenia:

 • Modyfikacja głównego uzbrojenia 1
 • Modyfikacja 1 systemu kontroli uszkodzeń
 • Modyfikacja systemów celowniczych 1
 • Modyfikacja 2 systemu kontroli uszkodzeń
 • Modyfikacja 1 systemu kamuflażu
 • Modyfikacja 3 głównej baterii lub Modyfikacja 2 układu kontroli ognia
ź: WoWs
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...