PanzerNews - WoWs: Wielkie polowanie

WoWs: Wielkie polowanie

Inwazja rozpoczęta.

Nie przestawajcie wykonywać misji bojowych w nowym, tymczasowym typie bitwy — Wielkim polowaniu. Zdobywajcie punkty bitewne i wymieniajcie je na nagrody w Zbrojowni!

Rzeczy, które warto wiedzieć

Nowy, tymczasowy typ bitwy — Wielkie polowanie — dostępny będzie dla graczy w wersji 0.10.2. Jest to nowa odsłona bitew kluczowych z wersji 0.9.10. Połączcie siły, walczcie, zdobywajcie punkty bitewne i wymieniajcie je na nagrody w Zbrojowni.

Nowy typ bitwy stawia przeciwko sobie 16 graczy oraz kontrolowane przez SI potwory na gigantycznej mapie Wielokąt.

 • Waszym głównym zadaniem jest opuścić obszar mapy za pomocą portalu zlokalizowanego w jej centrum. Uwaga — portal otwiera się dopiero po pewnym czasie.
 • Rozgrywkę rozpoczniecie w pojedynkę, ale możecie stworzyć drużynę bezpośrednio w bitwie.
 • Możliwe jest teraz wejście do bitwy w dywizjonie, ale jego członkowie nadal rozpoczynają rozgrywkę osobno. Żeby połączyć siły, członkowie dywizjonu muszą najpierw znaleźć się na mapie i utworzyć drużynę.
 • Wielkie polowanie zakończy się, gdy wszyscy gracze, którzy przetrwali, opuszczą mapę przez portal lub gdy czas bitwy dobiegnie końca.

Tymczasowy zasób —punkty bitewne — przyznawany będzie za niszczenie potworów i innych graczy.

 • Po zebraniu określonej liczby punktów bitewnych będziecie mogli ulepszyć swój okręt bezpośrednio w bitwie.
 • Specjalnie w ramach Wielkiego polowania dodaliśmy nowego sterowanego przez SI przeciwnika końcowego — okręt Aurora. Pokonanie go nie będzie łatwe, ale nagrodą dla drużyny, która to zrobi, będzie ogromna ilość punktów bitewnych.
 • Gdy aktywujecie ulepszenia w trakcie bitwy, otrzymane punkty bitewne nie są tracone ani wydawane. Zdobyte punkty zachowacie bez względu na rozwój wydarzeń i będziecie mogli je wymienić na nagrody w Zbrojowni.
 • Pomyślne wyjście z Wielokąta podwoi liczbę zdobytych punktów bitewnych.

Każdy z sześciu dostępnych okrętów ma dostęp do różnych modułów, które mogą wywrzeć znaczny wpływ na rozgrywkę.

Poziom trudności wielkiego polowania będzie się zwiększał co tydzień — czas do otwarcia portalu, PW potworów i zadawane przez nie uszkodzenia (a także liczba punktów bitewnych zdobywanych za niszczenie ich!) będą się zwiększać. Maksymalny rozmiar drużyny również będzie się zwiększać — od trzech graczy w pierwszym tygodniu do sześciu graczy w czwartym tygodniu.


Podpowiedzi

 • Wypróbujcie rozmaite kombinacje modułów i uzbrojenia — zbudujcie okręty odpowiadające Waszym gustom! Nie bójcie się eksperymentować — w Wieloboku trzeba być nieprzewidywalnym.
 • Spróbujcie skompletować własną drużynę lub dołączyć do innych graczy. Walcząc u boku sojuszników zwiększycie swoje szanse na ucieczkę przez portal.
 • Zniszczcie pierwsze potwory, które napotkacie i ulepszcie swoje okręty tak szybko, jak to możliwe. Zapewni Wam to przewagę w kolejnych starciach.
 • W miarę jak będziecie się zbliżać do środka mapy, potwory będą się stawać coraz bardziej niebezpieczne, ale niszczenie ich zapewniać będzie więcej punktów bitewnych.
 • Miejcie oko na wskaźnik odmierzający czas do przybycia okrętu Aurora, by w gotowości bojowej przywitać go gdy się pojawi. Pokonanie okrętu-bossa zapewni Wam i Waszym drużynom największą liczbę punktów bitewnych.

Nagrody

Zdobyte punkty bitewne można wydać w Zbrojowni na zakup trzech rodzajów zestawów losowych, wśród których znajdziecie specjalny zasób tymczasowy —  żetony korporacji.

Żetony korporacji wymienić można na tematyczne, stałe kamuflaże dla okrętów VIII AkizukiVIII Amagi i VIII Öland (5 żetonów każdy) lub kredyty.

Ponadto, w Zbrojowni możecie wymienić dublony, kredyty i wolne PD na zestawy z żetonami korporacji i węglem.

Żetony korporacji można wydawać w Zbrojowni do zakończenia wersji 0.10.3. Później zostaną one zamienione na kredyty po kursie 1 żeton korporacji : 1 500 000 kredytów. Punkty bitewne można wydawać w Zbrojowni do zakończenia wersji 0.10.2. Po zakończeniu wydarzenia waluta ta zostanie wymieniona na kredyty po kursie 1 punkt bitewny : 75 kredytów.

Wyjątkowe sukcesy w wielkim polowaniu nagrodzone będą specjalnymi, tematycznymi osiągnięciami.
Berserker — zniszcz 10 okrętów lub potworów.
Zawsze jest jakieś wyjście! — wyjdź przez portal w trybie gry Inwazja.
Inżynier przyszłości — zbadaj wszystkie okręty i moduły w wydarzeniu Wielkie polowanie.
Przełamanie ósmej ściany — odwiedź miejsce swoich poprzednich bitew.
Pogromca olbrzymów — zniszcz okręt Aurora w trybie gry Inwazja.

Reguły wielkiego polowania

Żeby uzyskać dostęp do wielkiego polowania, należy stoczyć przynajmniej 21 bitew wszystkich dostępnych typów.

Wszystkich 16 graczy rozpoczyna bitwę w Wieloboku samotnie, mierząc się z innymi graczami i sterowanymi przez SI potworami. Nie musicie jednak walczyć w pojedynkę — możecie zebrać drużynę bezpośrednio w bitwie. Żeby zaprosić gracza do drużyny, należy w niego wycelować i wcisnąć klawisz F. Gdy otrzymacie zaproszenie, w górnej części ekranu wyświetlona zostanie informacja o tym, kto je wysłał i jak je zaakceptować lub odrzucić.

Możecie także wejść do wielkiego polowania w dywizjonie. Rozpoczniecie jednak bitwę samotnie i będziecie musieli się znaleźć na mapie, żeby utworzyć drużynę. Dodaliśmy możliwość umieszczania znaczników na minimapie. Znaczniki te widoczne będą dla wszystkich członków drużyny i pozwolą koordynować Wasze działania.

Głównym celem wielkiego polowania jest zgromadzenie jak największej liczby punktów bitewnych i wyjście z Wieloboku przez portal. Na początku bitwy pozostaje on zamknięty i będziecie z niego mogli skorzystać dopiero po jakimś czasie od jej rozpoczęcia. Wielkie polowanie zakończy się, gdy wszyscy gracze, którzy przetrwali, opuszczą mapę przez portal lub gdy czas bitwy dobiegnie końca. Z tego względu lepiej nie pozostawać zbyt długo w Wieloboku — portal nie będzie wiecznie otwarty i gdy bitwa zbliżać się będzie do końca, sterowane przez SI okręty Korporacji Terra zaczną polowanie na pozostałych graczy.

Punkty bitewne

Możecie zdobywać punkty bitewne niszcząc potwory i okręty innych graczy. Aurora, nowy okręt-boss stworzony przez Korporację Terra, zapewni najwięcej punktów. Uważajcie jednak, ponieważ zniszczenie Aurory i jej eskorty nie będzie proste, nawet dla całej drużyny. Po zdobyciu wystarczającej liczby punktów bitewnych możecie wzmocnić swój okręt bezpośrednio w bitwie. Żeby wybrać jedno z dwóch ulepszeń, użyjcie klawiszy Ctrl+1 i Ctrl+2 lub Ctrl +  na wybranym ulepszeniu. Nie tracicie punktów bitewnych w procesie ulepszania swojego okrętu, więc upewnijcie się, że wzmocnicie swój okręt gdy tylko pojawi się taka możliwość! Punkty, które zdobędziecie będzie można w Zbrojowni wymienić na nagrody po bitwie. Gdy jesteście częścią jednej drużyny, nie możecie zadawać uszkodzeń swoim sojusznikom, a wszystkie punkty bitewne dzielone są po równo. Wychodząc przez portal podwoicie liczbę zdobytych punktów bitewnych. Jeśli nie uciekniecie przez portal, nadal otrzymacie punkty bitewne zgromadzone w trakcie bitwy. W sumie zdobyć możecie 10 000 punktów bitewnych w jednej bitwie.

Misje bojowe

Punkty bitewne zdobyć można także poprzez wypełnianie specjalnych misji bojowych, które są aktualizowane co tydzień. Ponadto, gracze będą mieli dostęp do codziennych misji bojowych, które również pozwolą na zdobycie punktów bitewnych. Kolejna specjalna misja bojowa wielkiego polowania wymagać będzie od Was zadania pewnej ilości uszkodzeń wrogom. Nagrodą za jej wypełnienie są PD, które wliczane będą w postępy do otrzymania kontenera codziennego. Misję wypełnić można wielokrotnie. Gdy wydarzenie dobiegnie końca, wszystkie PD zdobyte okrętami specjalnymi przeniesione zostaną na krążownik I poziomu Orlan. Więcej informacji o misjach bojowych znajdziecie w kliencie gry po wprowadzeniu aktualizacji.

Okręty i uzbrojenie

W wersji 0.10.2 do wydarzenia Wielkie polowanie dostępnych będzie w sumie sześć okrętów specjalnych. Każdy okręt ma dostęp do szerokiego wachlarza modułów, które znacząco wpływają na rozgrywkę i wygląd Waszych okrętów. Okręty IX ValkyrieIX Gale i IX Heracles, które znacie już pewnie z bitew kluczowych, będą od początku dostępne w Waszych Portach wraz ze wszystkimi modułami. Trzy nowe, potężne okręty — X HectorX Avenger i X Whirlwind — będą odblokowane po wypełnieniu odpowiednich łańcuchów misji bojowych.
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...