PanzerNews - wydrukujcie własne czołgi dzięki Wippit

wydrukujcie własne czołgi dzięki Wippit

Jeśli lubicie czołgi, z pewnością interesują Was inne cuda techniki, takie jak drukarki 3D. Mamy dobrą wiadomość dla osób, które mogą i lubią drukować w domu własne ozdoby, narzędzia i inne elementy. Wkrótce będziecie mogli wydrukować czołgi!

Będą trochę mniejsze niż w rzeczywistości – inaczej potrzebowalibyście drukarki 3D wielkości domu jednorodzinnego – ale z pewnością docenicie dokładność i szczegółowość tych miniatur, które odzwierciedlają jedne z najbardziej ikonicznych pojazdów pancernych w historii. Te drukowane cudeńka są zasługą Wippit, pierwszej firmy w historii, której udało się zaprojektować bryły czołgów, które nie wymagają stosowania podpór przy drukowaniu, a jednocześnie mają ruchome części.

Oczy Was nie mylą – wydrukowane czołgi nie będą solidnymi bryłami, a miniaturami z prawdziwego zdarzenia, w komplecie z ruchomymi gąsienicami, działami i wieżą. Ale o jakich czołgach mowa? Zaczniemy od wspaniałej pancernej trójki złożonej z czołgów T-45, T-34-85, a także jedynego w swoim rodzaju Tygrysa.

 • Tiger I
 • T-34-85

Jak to działa?

Na początek musicie znaleźć trochę miejsca na biurku lub półce. Następnie wybierzcie jeden ze wspomnianych czołgów, wykonując kilka prostych czynności:

 • Sprawdźcie, czy macie dostęp do drukarki 3D oraz wystarczającej ilości filamentu lub innego  materiału.
 • Odwiedźcie stronę sklepu Wippit i kupcie plik, który chcielibyście wydrukować.
 • Ustawcie parametry wydruku za pomocą dedykowanego i przyjaznego w użyciu oprogramowania Wippit.
 • Nie musicie dysponować rozległą wiedzą z zakresu drukowania 3D. Wystarczy kliknąć i rozpocząć drukowanie.

Prawda, że proste? Lubimy zbierać czołgi w elektronicznych garażach, ale obserwowanie, jak na naszych oczach powstają prawdziwe modele, to niesamowite uczucie. Zwłaszcza, że odznaczają się one wyjątkową jakością. Domyślamy się, że entuzjaści modeli pokryją te cacka warstwami lakieru, czyniąc z nich prawdziwe dzieła sztuki!

WITRYNA WIPPIT 

Wygrajcie drukarkę 3D!

Żadne ogłoszenie i współpracy partnerskiej nie byłoby kompletne bez starego, dobrego losowania nagród. Jesteśmy pewni, że to losowanie pobije rekordy, ponieważ dzięki Wippit i World of Tanks macie okazję wygrać własną drukarkę 3DParametry urządzenia:

 • Technologia drukowania: Modelowanie topionym tworzywem termoplastycznym (ang. Fused Deposition Modeling, FDM)
 • Obsługiwane materiały do druku: PLA, ABS, HIPS, kompozyt drewniany
 • Wymiary obszaru drukowania: 210 x 210 x 205 mm
 • Łączność: karta SD, gniazdo USB
 • 1 kg filamentu w zestawie

Jeśli zawsze marzyliście o drukowaniu własnych przedmiotów, w tym wspaniałych czołgów, kliknijcie przycisk poniżej i spróbujcie szczęścia.

ZAREJESTRUJ SIĘ 

Do boju!
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...