PanzerNews - Załoga 2.0: wstępne informacje

Załoga 2.0: wstępne informacje

Informacje, które otrzymała ekipa z WoT Express od wtajemniczonej osoby, która od wczoraj testuje Załogę 2.0 w zamkniętych testach. Wstępnie rodzi się wiele pytań dotyczących sensu i działania nowego systemu załogi. Słowo od źródła:

"Nie wiem, kto to wymyślił, ale jak słusznie wskazali gracze, jest to próba przerobienia systemu, który wciąż jest całkiem OK i działa, a ostatecznie to gracze będą cierpieć jak zawsze.

Podejmowana jest również ogromna próba wprowadzenia nowych rzeczy do gry, aby wyssać pieniądze/czas z graczy i narzucić nowe bezwartościowe i mylące interfejsy. Deweloperzy borykają się z wieloma problemami z powodu nowego systemu załogi, ponieważ wplata się on we wszystko w grze, a jest to złożony system.

Kiedy wyjdzie Piaskownica i tak będzie można się spodziewać morza błędów. Wszystko zostało już ustalone, niezależnie od opinii graczy. Nie będzie miało znaczenia co powiesz, wydadzą to na serwer live tak, jak chcą, a gracze nie będą mogli nic z tym zrobić."

Oto pierwsze rzeczy, które wyciekły:

 • Obecna załoga nie zostanie automatycznie zmieniona na załogę 2.0. Trzeba to zrobić ręcznie, klikając przycisk „Convert Crew”, znajdujący się w menu załogi. Nie trzeba tego robić, ale wtedy wszystkie "stare" umiejętności i perki nie będą działać (nie licząc "żarówki", która będzie domyślnie przypisana każdej załodze).
XfJo2NtGpAM
 • Podczas konwersji na załogę 2.0, w zależności od tego, ile perków/umiejętności ma każdy członek załogi, otrzyma się dowódcę z pewnym poziomem postępu. W sumie jest 75 poziomów i tyle samo punktów umiejętności, ale w jakim stosunku zostaną przeniesione - nie jest jeszcze znane. Deweloperzy podali, że wystarczy 5 atutów załogi, aby uzyskać maksymalny jej poziom.
BfP5vawPoXw 6fkwfNY8cSw
 • Dla dowódcy można wyszkolić zupełnie nowe umiejętności. Istnieje 5 gałęzi rozwoju, po 2 "superumiejętności" na każdą. Superumiejętność odblokuje się po uzyskaniu 30 punktów w wybranej gałęzi i do wyboru będzie jedna z dwóch dostępnych.
 • Każda umiejętność może być wyszkolona do maksymalnie 10 poziomu. Tak więc, przy pełnym wyszkoleniu załogi, może być wybadane 7 umiejętności z 10 punktami i 1 umiejętność z 5 punktami. Można też rozdzielić je wedle uznania, bez maksymalnego stopnia wyszkolenia danej umiejętności.
WsmiHxGjI-A
 • Umiejętności będzie można zmieniać lub resetować, nie wiadomo jednak, czy będzie można to zrobić za darmo i w dowolnym momencie, czy też za jakiś koszt.
 • Będzie można zmieniać dane dowódcy tak, jak w tej chwili można osobnemu członkowi załogi (imię, nazwisko, wygląd).
 • Za wolne doświadczenie będzie można podnieść poziom dowódcy (1 wolny PD = 5 PD dowódcy). Nie wiadomo też, ile doświadczenia będzie potrzebne, aby osiągnąć maksymalny poziom, ale prawdopodobnie będzie wymagane 238 140 wolnego doświadczenia lub 1 190 700 doświadczenia załogi.
XBfmQLjXhW4
 • Książeczki szkoleniowe zapewniają tyle samo doświadczenia co w tej chwili.
 • Dla każdego dowódcy można wybrać do 4 "instruktorów". Nowego instruktora można dodać tylko z nowym poziomem dowódcy (15, 30, 45 i 65). Z reguły instruktorzy to unikalni członkowie załogi, tacy jak Buffon czy Śnieżynki. Instruktorzy dadzą bonus do umiejętności załogi, które są unikalne dla danego instruktora. Na przykład +2 punkty umiejętności do naprawy. Ponadto każdy instruktor da bonus do doświadczenia załogi.
 • Instruktorzy zostaną podzieleni na 3 klasy. Im wyższa klasa, tym da więcej do umiejętności i doświadczenia załogi. Na przykład klasa 3 daje +2 punkty umiejętności wybranej załodze i + 10% dla zdobywanego doświadczenia. 2 klasa daje już +3 punkty umiejętności i + 20% do doświadczenia. Nie podano wartości dla I klasy.
1W2gWxFiWbU
 • Instruktorów można rekrutować, ale nie będą oni mieli najlepszych parametrów. Rekrutując instruktora będzie można wybrać bonus umiejętności dla załogi.
FkHfgwukZUY BIcndUvxtP0
 • Dowódca będzie mógł być wyszkolony do obsługi 3 czołgów tej samej nacji i klasy. Sloty na nowe czołgi otwierają się na 15 i 45 poziomie załogi. Można je otworzyć wcześniej za 750 sztuk złota za jeden. Szkolenie załogi na dodatkowy czołg wynosi: 750 sztuk złota bez strat; 500 000 kredytów przy -10% utracie zgromadzonego doświadczenia załogi; szkolenie za darmo z -30% utratą zgromadzonego doświadczenia załogi. W takim przypadku wszystkie umiejętności dowódcy również zostaną zresetowane i trzeba będzie je ponownie rozdzielić.

FiccLigfQ1M

 • Co jest dużym plusem, jedna dobrze przeszkolona załoga będzie mogła obsługiwać TOP 3 czołgów danej klasy i nacji np. Object 140, T-62A i K-91, jeśli wybrane umiejętności będą odpowiadały graczowi.
 • Ostatnia innowacja - w zależności od wybranych umiejętności i perków załogi, aktywne bonusy będą wyświetlane nad interfejsem pocisków w bitwie. Może to ułatwić zrozumienie, która umiejętność jest przydatna.
Isrg3F9ht3E Słowo od WoT Express i ich źródła:

Przez wszystkie powyższe rzeczy rodzi się wiele pytań. Odpowiedzi na nie pojawią się nie wcześniej, niż Załoga 2.0 zostanie udostępniona do testów w „piaskownicy”.

 • Pierwsza rzecz, która nas wprawia w zakłopotanie: Co stanie się z resztą załogi, czyli wszystkimi innymi oprócz przekonwertowanego dowódcy? Szczególnie w przypadku, gdy załoga na danym czołgu składa się z samych załogantów z nagród (np. ze Śnieżynek z Operacji świątecznych).
 • Drugą rzeczą, która nie mniej nas dezorientuje jest to, co stanie się z unikalnymi dowódcami? Teoretycznie wszyscy powinni być instruktorami. Tym samym dowódcy będą po prostu zwykłymi załogantami danej nacji.
 • Nie jest w pełni znany wpływ instruktora na umiejętności dowódcy. Powiedzmy, że instruktor daje +2 do umiejętności naprawy, ale w przypadku, gdy dowódca posiada już 10 punktów tej umiejętności, to czy jeszcze zwiększy prędkość naprawy?
 • W oparciu o ujednolicenie wyszkolonej załogi dla różnych pojazdów, nie będzie potrzeby posiadania dużej liczby wyszkolonych załóg na różnych czołgach tej samej klasy, ale różniących się specjalizacjami.
 • Los skórek jest nieznany. Najprawdopodobniej będzie można ich użyć tylko na dowódcy lub nowo rekrutowanym instruktorze.
 • Osobisty podręcznik szkoleniowy obecnie zapewnia tylko jednemu członkowi załogi 850 000 doświadczenia. Nie jest jasne jak to będzie działać po zmianie załogi.

ź: WoT Express, TDB

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...