PanzerNews - 1.4 - przegląd testu publicznego wersji

1.4 - przegląd testu publicznego wersji

Nadszedł czas na publiczny test aktualizacji 1.4. Co w niej znajdziecie? Francuskie pojazdy kołowe, ulepszone parametry Chimery i Objektu 279 (e), odświeżona wersja mapy „Miasto duchów” i lepsza płynność działania gry na niektórych komputerach dzięki pełnej obsłudze renderowania wielowątkowego. Zobaczcie sami!

Wyjeżdżają pojazdy kołowe!

Rozmyślając nad przyszłością World of Tanks, zdecydowaliśmy przyjrzeć się bliżej tak zwanym wojskowym samochodom opancerzonym, lekkim pancernym pojazdom historycznie używanym jako zwiad lub uzbrojona eskorta i spełniających inne zadania na polu bitwy. Doszliśmy do wniosku, że byłoby dobrze odświeżyć naszą grę, dodając do niej coś naprawdę wyjątkowego.

Pojazdy kołowe to jeden z najgorętszych tematów w World of Tanks, a niektórzy z Was wciąż mają niezachwiane opinie na temat ich wprowadzenia. Cóż, w grudniu zeszłego roku niektórzy współpracownicy oraz inni gracze pomagali nam testować czołg lekki premium VIII poziomu EBR 75 FL 10 w warunkach aktywnej walki na serwerze głównym. W nadchodzącym teście publicznym możliwość przetestowania w grze pojazdów kołowych jest dostępna dla wszystkich.

Francuskie pojazdy kołowe mają nową mechanikę wcześniej niedostępną w World of Tanks. Ta mechanika stanowi kluczową cechę wszystkich samochodów opancerzonych i czyni je naprawdę wyjątkowymi. Wszystkie wojskowe pojazdy kołowe mają historyczne korzenie. Niektóre z nich były produkowane seryjnie, a nawet weszły do służby.

Przetestujcie je w grze i podzielcie się swoimi wrażeniami!

Oczywiście, na początku pojazdy kołowe mogą się wydawać trochę dziwne, bo trzeba się przyzwyczaić do szybkich manewrów, funkcji automatycznego namierzania oraz dwóch trybów jazdy. Z drugiej strony, możecie się przejechać i zobaczyć, co się stanie.

Aby wzbogacić Wasze doświadczenia, wprowadzamy nie jeden pojazd, lecz 5 samochodów opancerzonych 5 na raz, od poziomu VI do X. Ich linia zaczyna się od AMX ELC bis, czołgu lekkiego V poziomu, od którego można badać pojazdy kołowe.

Ważne: Załoga pojazdów kołowych będzie jednolita dla wszystkich pojazdów, aby ułatwić Wam postępy w grze. Wszystkie załogi składają się z dowódcy (spełniającego również rolę ładowniczego), kierowcy, celowniczego i radiooperatora.
Wasze opinie są dla nas kluczowe w procesie szlifowania tej obiecującej klasy pojazdów, więc koniecznie podzielcie się z nami swoimi sugestiami i zadawajcie wszelkie pytania na forum.

Misje osobiste

Wersja 1.4 nie tylko wprowadzi nowe pojazdy, ale również zaktualizuje misje osobiste, na które zwróciliśmy szczególną uwagę. Przeprowadziliśmy dogłębną analizę Waszych opinii i statystyk misji, które aktualnie wykonujecie. W jej wyniku zidentyfikowaliśmy około 30 zadań operacji Chimera (kampania „Drugi front”), które sprawiały Wam problemy. Z tego powodu w wersji 1.4 spróbujemy znaleźć jakiś kompromis i sprawić, aby misje osobiste były wciąż ambitne, ale łatwiejsze w realizacji. Na podstawie Waszych opinii, warunki misji operacji Chimera zostaną zmienione pod różnymi względami, aby uczynić je łatwiejszymi. Zdobycie Waszej zasłużonej nagrody w postaci pojazdu Chimera jest teraz również łatwiejsze!

Zmiany w pojazdach-nagrodach

Omówmy nieco więcej pojazdy-nagrody. Według naszych statystyk i Waszych opinii, w wersji 1.3 zwiększyliśmy atrakcyjność i konkurencyjność dwóch pojazdów z pierwszego zestawu misji osobistych (T 55A oraz Object 260). Tym razem, dwa inne wspaniałe czołgi otrzymają swoją porcję niewielkich, ale zasłużonych usprawnień – Chimera oraz Object 279.

Zacznijmy od czołgu Chimera. Poprawiliśmy jego celność, prędkość pocisku, czas celowania i stabilizację działa, aby lepiej przystosować ten czołg do skutecznego ostrzału. Poprawiono również zasięg widzenia pojazdu Chimera. Najważniejszą zmianą jest zwiększenie penetracji pociskami standardowymi.

Object 279 (wczesny) będzie mieć lepszy czas celowania i wyższą celność. Oprócz tego, zmniejszy się jego rozrzut podczas obrotu wieży. Wzmocniliśmy również jego dolną płytę pancerza, zmniejszając szanse na jej penetrację.

Dzięki tym usprawnieniom oba czołgi-nagrody otrzymają celniejsze i skuteczniejsze działa. Wszelkie szczegóły i dokładną specyfikację podamy wkrótce w dedykowanym artykule na temat szczegółów zmian w misjach osobistych, więc czekajcie na dalsze informacje!

Miasto duchów: stara mapa, nowe wrażenia

Czy pamiętacie mapę Miasto duchów, która wcześniej służyła za arenę bitew w różnych trybach gry i podczas turniejów? W wersji 1.4 mapa Miasto duchów ulegnie znacznym zmianom i otrzyma całkiem nowe życie jako mapa do bitew losowych.

Za tą mapą kryje się legenda. Jest ona polem bitwy dla dumnego wojownika z Kazachstanu, który był zmuszony opuścić swój dom na zawsze i walczyć o wolność i pokój dla swoich najbliższych. Jego droga przebiega przez kazachstańskie stepy i pustynie i prowadzi go do Miasta duchów, w którym zmierzy się z przeciwnikami. Stawka jest wysoka, a zwycięstwo nie będzie łatwe.

Dokładnie w takim nastroju tworzyliśmy ścieżkę dźwiękową dla tej mapy. Próbowaliśmy zawrzeć w niej cały zakres głębokich uczuć związanych z tą heroiczną legendą.

Przyjrzyjmy się krótko najważniejszym usprawnieniom, które wprowadziliśmy na tej „starej nowej mapie”:
  •  Mapa znacznie się powiększyła – jej rozmiar powiększył się do 1000x1000 metrów. Dzięki temu wszystkie klasy pojazdów znajdą sobie miejsce na polu bitwy i będą mogły używać nowych taktyk, aby wygrać.
  • Miasto jest położone w centrum mapy i wciąż ma znaczenie strategiczne. W tym obszarze czołgi ciężkie i opancerzone niszczyciele czołgów będą walczyć twarzą w twarz, aby przekonać się, kto jest najsilniejszy.
  • Zachodnia część mapy jest na łasce czołgów lekkich i średnich. Jest tu wystarczająco dużo miejsca na aktywne manewry.
  • Wschód jest korzystną strefą dla niszczycieli czołgów. Północna i południowa część mapy sprzyjają precyzyjnemu ostrzałowi na daleki dystans.
Krótko mówiąc, mapa stała się ogólnie piękniejsza, bardziej epicka i ma lepszy klimat. Pejzaże wokół są naprawdę fascynujące. Witamy w Mieście duchów!

Dostosowanie wyglądu 2D

Wersja 1.4 zapewni nowe możliwości unikalnego dostosowania wyglądu. W niedalekiej przyszłości będziecie mogli zakupić czcionkę spośród tych dodanych w tej wersji. Następnie będziecie mogli nanieść na pojazd 3-cyfrową liczbę zapisaną wybraną przez Was czcionką. Tę liczbę będzie można edytować w dowolnym momencie. Obecnie liczby do naniesienia są z zakresu od 001 do 999. Liczby będą nanoszone na te same części pojazdu, na które są nanoszone napisy. Wykorzystajcie dostosowanie wyglądu 2D i wyjedźcie stylowo przystrojeni!

Wsparcie przetwarzania wielowątkowego

Na koniec, w wersji 1.4 pojawi się nowa funkcjonalność technologiczna – wsparcie przetwarzania wielowątkowego, rozwijane w bliskiej współpracy z naszymi dobrymi przyjaciółmi z firmy Intel. Dzięki wsparciu przetwarzania wielowątkowego:
  • Obciążenie procesora i karty graficznej będą rozłożone bardziej efektywnie
  • Wielu graczy zauważy rzeczywisty wzrost liczby klatek na sekundę. Zoptymalizowana wydajność będzie szczególnie widoczna na najbardziej nowoczesnych i najmocniejszych komputerach PC, jak również na komputerach o przeciętnych charakterystykach systemu
Wcześniej, w wersji 1.0, wprowadziliśmy całkiem nowy silnik Core, w którym zaimplementowano technologię przetwarzania wielowątkowego. Dzięki temu rozwiązaniu zapewniliśmy pełne obciążenie wszystkich dostępnych rdzeni procesora w Waszych komputerach. A to z kolei pozwoliło nam zwiększyć wydajność i radykalnie poprawić jakość wizualną World of Tanks nawet na najsłabszych komputerach PC.

Dalsze plany

Nie poprzestaliśmy na tym i nadal usprawnialiśmy zaktualizowany silnik. Już w wersji 1.4 przekonacie się, jak komfortowa i przyjemna będzie gra w Waszą ulubioną grę!

Wsparcie renderowania współbieżnego będzie się dobrze sprawdzać na wszelkich typach nowoczesnych procesorów. Nie musicie ulepszać swojego komputera, aby zauważyć poprawę wydajności dzięki technologii współbieżności. Po prostu wyjedźcie do bitwy i korzystajcie z niej!

W przyszłości będziemy nadal optymalizować wydajność, aby używać wszystkich możliwości obliczeniowych procesora do poprawy grafiki, fizyki i rozgrywki. A to z kolei pomoże nam uczynić z World of Tanks jeszcze bardziej kolorową, realistyczną i ekscytującą grę. Dowódcy! A teraz wyruszajcie i testujcie nowe usprawnienia i zmiany! Podzielcie się swoimi ogólnymi opiniami na forum, naprawdę doceniamy Wasz wkład!

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...