PanzerNews - 1.7: anonymizer, kim jesteś?

1.7: anonymizer, kim jesteś?

Anonymizer ukrywa nickname gracza w grze. To znaczy, że co bitwę losowo generuje nowy nickname. Cierpisz z tego powodu, że jesteś dobrym graczem i wrogowie ciągle Cię fokusują? Dręczy Cię obraźliwe "pomidor"? Czy po prostu masz tak znaną ksywkę, że przyciąga ona uwagę i wrogie pociski? Skorzystaj z Anonymizera, by czuć się swobodnie na polu bitwy i czerpać przyjemność z gry.

Anonymizer to ogólna nazwa narzędzia ukrywającego informacje o komputerze, jego adres IP lub użytkownika w sieci na zdalnym serwerze. Pierwotnie gra została opublikowana z otwartym klientem. Pozwoliło to naszym graczom na tworzenie modów, które sprawiły, że gra stała się jeszcze lepsza. Mody są świetne. Zegar przeładowania działa, kręgi na mapie, statystyki sesji i wiele innych rzeczy. Kiedyś były tylko modami, a teraz są już częścią gry. Mody dają nam informacje. Mogą również pokazać statystyki naszych wrogów i sojuszników w bitwie. Stosunek zwycięstw w panelu drużyn podczas bitwy pozwala lepiej ocenić oba zespoły i motywuje naszych graczy do rywalizacji, ale może też być źródłem toksycznego zachowania.

Cierpią przez nie zwykli gracze i ci najlepsi, ponieważ wrogowie mogą skupić się na obu. Zwykle najpierw próbują zniszczyć graczy z dobrymi wynikami jako tych najgroźniejszych. Blogerzy, streamerzy, gracze ze słynnymi ksywkami mogą regularnie trafiać na tzw. łowców trofeów. Rezultat jest taki sam dla wszystkich: nie da się po prostu grać.

Dlatego wprowadzamy anonymizer w World of Tanks, czyli funkcję zmieniającą pseudonimy w bitwie i ukrywającą dodatkowe informacje. Aby go użyć, zaznacz opcję „Włącz anonimowość podczas bitwy” w zakładce Gra w oknie ustawień. Domyślnie jest ona wyłączona. To Ty decydujesz, czy jej użyć.

Anonymizer zamienia prawdziwy pseudonim gracza na wygenerowany losowo na ekranie ładowania bitwy, w panelach drużyn oraz w wiadomościach systemowych. Wygenerowany pseudonim nie pochodzi z szablonu i nie można domyślić się, że nie jest prawdziwy. Wszystko wygląda naturalnie i normalnie.

Co do win ratio, gracze z włączonym anonymizerem wyświetleni są inaczej w modach. Na przykład nowi gracze, którzy rozegrali za mało bitew, aby widoczny był ich procent zwycięstw lub gracze bez żadnych informacji. Istnieją też inne opcje, ale ich prawdziwe pseudonimy pojawią się w statystykach po bitwie. Warto zapamiętać, że anonimowość działa tylko w bitwie. Służy nam do walki z „trolowaniem”, dręczeniem i śledzeniem na polu bitwy. Anonymizer pomoże nam pozbyć się tych zachowań. Program działa we wszystkichtypach bitew losowych, rankingowych, w „Linii frontu”, w trybach okresowych i w wydarzeniach, ale będzie wyłączony w bitwach turniejowych, pokoju szkoleniowym, podczas szkolenia, na mapie globalnej i w trybie twierdzy. Grając w plutonie, a zwłaszcza w dynamicznym plutonie stworzonym w bitwie z nieznanymi graczami, trzeba pamiętać o jednej rzeczy: członkowie plutonu zobaczą swoje prawdziwe ksywki.

Jeżeli anonimowość jest dla Ciebie bardzo ważna, zalecamy ostrożny wybór przyszłych towarzyszy broni. Anonymizer zmienia Twoją ksywkę w bitwie. Ukrywa Cię przed znajomymi, wrogami i może zachęcić cię do złamania zasad, ale nie uchroni Cię przed konsekwencjami. Serwer będzie wiedział. Nie zapominaj o tym. Anonymizer nie będzie walczyć za Ciebie i nie poprawi Twojej gry, ale w niektórych przypadkach uprzyjemni rozgrywkę, uchroni Cię przed niepożądaną uwagą i pozwoli skupić się na grze, a nie na czyjejś opinii.


System anonimizujący

System anonimizujący to narzędzie pozwalające na ukrycie nazwy gracza w bitwie. Ogłosiliśmy jego wprowadzenie w zeszłorocznym WG Fest i okazał się bardzo ważny dla naszych graczy. Jego głównym zadaniem jest optymalna ochrona prywatności w grze; obecnie pracujemy nad rozwiązaniem koncentrującym się na z tej sferze.

Mamy kilka pomysłów na to, jak w World of Tanks powinien działać system anonimizujący, ale dla graczy najefektywniejszym rozwiązaniem będzie zachowanie anonimowości jedynie podczas bitew.

Jak to działa? W ustawieniach gry należy wybrać opcję anonimizacji i uruchomić tę funkcję. W efekcie w każdej bitwie użytkownikowi zostanie nadana losowa nazwa. Nie będzie to ciąg niepowiązanych znaków, ale słowo, które wygląda mniej więcej logicznie, co sprawi, iż inni gracze nie zorientują się, że zastosowano funkcję anonimizacji. Stanie się to dla nich jasne dopiero po skończonej walce, kiedy sprawdzać będą statystyki po bitwie.

System anonimizujący pozwoli wielu użytkownikom poczuć się bardziej komfortowo podczas gry. Zmniejszy on odczuwalną „presję społeczną” i sprawi, że będziecie mogli grać w swoją ulubioną grę w spokoju.

Sekcja komentarzy
Loading comment form ...