PanzerNews - Bijatyka: Nadchodzi nowa iteracja!

Bijatyka: Nadchodzi nowa iteracja!

Pojazdy X poziomu, nadszedł Wasz czas!

W 2020 roku przeprowadziliśmy testy, które poddały próbie tryb Bijatyki. Przeanalizowaliśmy Wasze opinie i zauważyliśmy, że zainteresowanie formatem 7 na 7 jest znaczne, a jego potencjał ogromy. Teraz jesteśmy gotowi, by ruszyć dalej i rozpocząć nową iterację Bijatyki, która potrwa 4 dni, od 29 kwietnia do 3 maja.

Bijatyka wprowadzi dwie nowe mechaniki, które uprzyjemnią rozgrywkę. Ten obiecujący format bitwy ma spore szanse stać się w przyszłości podstawą stałego trybu gry w World of Tanks, ale wiele zależy w tej kwestii od Waszych wrażeń i opinii. Dołączcie do Bijatyki i podzielcie się swoimi opiniami. Z Waszą pomocą sprawdzimy, jaką przyszłość ma przed sobą ten obiecujący tryb.

Bijatyka

29 kwietnia, 2021, 12:00 CEST do 3 maja, 2021, 03:00 CEST (UTC+2)

Okna czasowe 12:00 – 03:00 CEST (UTC+2) (serwery EU1 i EU2)

Mgła wojny

Ta wersja Bijatyki wprowadza mechanikę Mgły wojny. Na początku bitwy drużyny nie będą znać lokalizacji i siły (typów pojazdów i modeli) przeciwników, dopóki te nie zostaną wykryte, ani nie zobaczą pseudonimów swoich przeciwników. Zobaczycie jednak pobitewne statystyki drużyny przeciwnika.

Kluczowe pozycje

W każdej bitwie na mapie będzie jedna kluczowa pozycja. Jest to specjalny obszar, który po przejęciu pozwala aktywować dowolną zdolność taktyczną lub bojową. Średnica kluczowej pozycji będzie wynosiła około jednej trzeciej standardowej średnicy bazy. By ją zdobyć, Wasz pojazd musi w całości wjechać w ten obszar i pozostać w nim przez 15 sekund.
Tylko jeden pojazd może zająć kluczową pozycję, a czas jej zajęcia nie zależy od liczby znajdujących się w nim sojuszników. Pojazd, który jako pierwszy osiągnie pozycję kluczową, będzie tym, który będzie ją zajmował.

Zajmowanie kluczowej pozycji

 • Jeśli opuścicie krąg kluczowej pozycji przed zakończeniem zajęcia, wszystkie zdobyte przez Ciebie punkty zajęcia przepadną.
 • Jeśli na tym obszarze znajdują się dwa sojusznicze pojazdy, a zajmujący ją pojazd otrzyma uszkodzenia PW / uszkodzenia krytyczne, to drugi z nich zacznie zajmować tę kluczową pozycję.
 • Jeśli dwa pojazdy przeciwnych drużyn znajdują się jednocześnie w promieniu kluczowej pozycji, pojazd, który przybył pierwszy, zacznie ją przejmować. Obecność pojazdu przeciwnika nie będzie miała wpływu na proces przejmowania.
 • Aby zresetować postęp zajmowania kluczowej pozycji, należy zadać uszkodzenia PW lub krytyczne uszkodzenia pojazdowi przeciwnika, który dokonuje zajęcia. W związku z tym stracicie wszystkie punkty przejęcia za każdym razem, gdy otrzymacie uszkodzenia w kręgu pozycji kluczowych, przed ukończeniem przejęcia.
 • Za każdym razem gdy przechwytywanie zostanie zakłócone, proces zajmowania kluczowej pozycji nie może się rozpocząć przez kolejne 5 sekund.
 • Po zajęciu kluczowej pozycji nastąpi 2-minutowy czas przygotowania zanim będziecie mogli przejąć ją ponownie.
Po zajęciu kluczowej pozycji będziecie mogli aktywować jedną z następujących zdolności specjalnych:
Nalot: Po 2 sekundach nalot zostanie skierowany na wybrany obszar. Wrogie pojazdy w bombardowanym obszarze otrzymują uszkodzenia i zostają ogłuszone.
Inspiracja: poprawia wydajność załogi pojazdu i wszystkich sojuszników (20% do głównych kwalifikacji) w promieniu 40 metrów na 40 sekund. Jeśli pojazd opuści zasięg działania możliwości, Inspiracja pozostanie dla niego aktywna przez 5 sekund.
Lot zwiadowczy: po aktywacji umożliwia dowodzenie samolotem zwiadowczym, wykrywającym wszystkie pojazdy przeciwnika przez 10 sekund.
Zasłona dymna: Pięć granatów dymnych jest wystrzeliwanych na wskazany obszar (200 x 50 metrów). Czas trwania zasłony wynosi 40 sekund. Zmniejsza ona zasięg widzenia pojazdów przeciwnika i ukrywa pojazdy sojusznicze w określonej strefie. Pojazdy wroga znajdujące się w obszarze działania zasłony dymnej mają tylko 66% właściwego im zasięgu widzenia.
Jeśli nie aktywujecie swojej zdolności specjalnej, nie będziecie w stanie ponownie zająć kluczowej pozycji.

Zdobądźcie unikalny styl 2D i inne nagrody!

Ani misje osobiste, ani misje dzienne nie mogą być wypełniane w trybie bijatyki. W zamian będą dostępne specjalne misje dzienne. Do ukończenia niektórych z nich będziecie musieli aktywować określone umiejętności, więc będzie to świetna okazja do wypróbowania nowych mechanizmów i zdobycia przydatnych nagród za wkład w testowanie nowego trybu.

1 2 3 4 5 6 7

W tej iteracji pula nagród będzie większa i zawierać będzie dyrektywy, rezerwy osobiste, kredyty oraz dzień czasu premium WoT. Ale najatrakcyjniejszą z nich jest spektakularny styl 2D, nagroda finałowa dla najbardziej oddanych dowódców.

8

Pierwsze kroki

Wejdź do trybu bijatyki w rozwijanym menu po prawej od przycisku „Bitwa”.

Zasady ogólne

 • Bitwy odbywają się w trybie spotkaniowym, tylko możliwymi do zbadania i kolekcjonerskimi pojazdami X poziomu (czołgi- nagrody nie są dozwolone). Jeżeli nie posiadasz pojazdu X poziomu, możesz wypożyczyć jedną z trzech dostępnych jednostek (więcej informacji poniżej).
 • Przy wyborze Bijatyki z użyciem selektora trybów w garażu, wyświetlone zostaną tylko pojazdy kwalifikujące się do tego formatu (pojazdy możliwe do zbadania, kolekcjonerskie i do wypożyczenia X poziomu).
 • Bitwy trwają 10 minut.
 • Nie można zdobyć osiągnięć z bitew losowych.
 • Czas zajęcia bazy wynosi 140 sekund i jest podzielony przez liczbę pojazdów w okręgu przejmowania, ale tylko trzy pojazdy mogą zajmować bazę.
 • Rezerwy osobiste i klanowe mogą być wykorzystane w bitwach.
 • Stosuje się premię 2x PD za pierwsze zwycięstwo dnia.
 • Podobnie jak w bitwach losowych, w tym trybie stosowane są standardowe zasady gry i regulacje korzystania z usług.
 • Nieśmiertelniki mogą być wyświetlane.
 • Wyłączenie map jest niemożliwe.
 • System anonimizujący może być używany.

System doboru i plutony

 • Podczas wydarzenia system doboru stworzy osobną kolejkę dla graczy walczących w tym trybie.
 • System doboru graczy ma na celu wysłanie do bitwy nie więcej niż 1 działa samobieżnego, 4 niszczycieli czołgów, 4 czołgów lekkich oraz 3 pojazdów kołowych na drużynę.
 • Dozwolony jest tylko jeden pluton i jedno działo samobieżne na drużynę. Dynamiczne plutony są dozwolone.
 • Jeśli czas oczekiwania w kolejce zbytnio się wydłuża, a balans w plutonach może być zaburzony (na przykład, pluton złożony z trzech graczy przeciwko plutonowi dwóch graczy).

Mapy

Bitwy odbędą się w następujących lokacjach:

 
Linia Zygfryda
Murowanka
Lakeville
Ruinberg
Piaszczysta rzeka
Redshire
Miasto duchów
Ensk

Pojazdy do wypożyczenia

Aby grać w trybie Bijatyki, wystarczy posiadać przynajmniej jeden pojazd X poziomu w garażu. Możecie wypożyczyć jeden z następujących pojazdów, o ile nie są już w Waszym posiadaniu:

Wybierzcie czołg do wypożyczenia i kliknijcie przycisk „Bitwa!”, by szturmować pole bitwy. Wszystkie czołgi do wypożyczenia dostępne w Bijatyce są replikami istniejących możliwych do zbadania pojazdów o takich samych charakterystykach i właściwościach. Są dostarczane z tymczasowymi miejscami w garażu i załogami wyszkolonymi w 100%.

Nie można wejść do bitwy losowej ani innych trybów w pojeździe wypożyczonym do Bijatyki. Z łatwością odróżnicie czołg do wypożyczenia od pozostałych za sprawą specjalnego wskaźnika.
Po zakończeniu Bijatyki wszystkie wypożyczone pojazdy pozostaną na Waszym koncie, ale nie będą już dostępne; zostaną automatycznie usunięte wraz ze swoimi miejscami w kilka tygodni po zakończeniu wydarzenia. Kiedy to nastąpi:
 • Całe wyposażenie (w tym ulepszone) zamontowane na wypożyczonych pojazdach będzie zdemontowane i wysłane do magazynu.
 • Wszystkie dyrektywy, materiały eksploatacyjne i amunicja zostaną wysłane do magazynu.
 • Wszystkie emblematy, naklejki, napisy i style 2Dzostaną wysłane do magazynu, z wyjątkiem emblematów narodowych. Ustawienia podstawowe stosują je dla wszystkich wypożyczonych pojazdów, więc zostaną one usunięte.
 • Załogi powiązane z wypożyczonymi pojazdami zostaną przeszkolone dla ich możliwych do zbadania odpowiedników i wysłane do koszar (bez przydzielania im dodatkowych łóżek).
 • Wszystkie PD zebrane w wypożyczonych pojazdach zostaną przeniesione na czołg I poziomu z odpowiadającej im nacji.

Dowódcy, walczcie ramię w ramię ze swoimi sprzymierzeńcami z drużyny, aby zdobyć świetny styl 2D i pozostałe nagrody!

ź: WoT
Sekcja komentarzy
Loading comment form ...